Uluslararası taşımacılık sektörünün hızlı büyüyen yerli sermayeli şirketi Lima Logistics, Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları'nın başarılı alt markası Turkish Cargo ile otomotiv sanayinin öncü kuruluşlarından Tofaş'ı özel bir anlaşma ile bir araya getirdi.

Türkiye otomotiv sanayine önemli katkı sağlayacak proje sayesinde Fiat Chrysler Automotive (FCA) tarafından İtalya'da üretilen parçalar, Lima Logistics'in İtalya'daki acente ağı üzerinden Tofaş'ın üretim hattına, Turkish Cargo ile 24 saatten daha az süre içerisinde JIT (Just in Time - tam zamanında) olarak ulaşıyor. 

Turkish Cargo, Tofaş'ın Bursa'da bulunan fabrikasına ilk etapta haftalık 50 tonluk üretim malzemesi ve yedek parça taşıması gerçekleştirecek. Dünya hava yolu taşımacılığının en hızlı büyüyen kargo operasyonlarından birine sahip olan Turkish Cargo, Lima Logistics'in attığı adımla imzalanan anlaşmayla birlikte, otomotiv sektörüne özel lojistik çözümlerinde öncü konumunu pekiştirmekte ve İtalya hava kargo pazarındaki ilk 5 şirketten birisi olma hedefine güvenilir adımlarla ilerlemektedir.

Lima Logistics, küreselleşmenin ivme kazandırdığı uluslararası taşımacılık sektöründe modern ve çözüm odaklı yaklaşımlarla müşterilerine hizmet tasarımları sunuyor. Taşımacılık sektörüne yeni nesil bir soluk getiren Lima Logistics, dinamik organizasyon yapısı ve etkin yurtdışı acente ağıyla hava, deniz, kara ve uluslararası hızlı kargo taşımacılığı alanlarında dünya standartlarında hizmet veriyor. Otomotiv firmalarının üretim bantlarına yetiştirdiği malzemelerle ön plana çıkan Lima Logistics, otomotiv sanayinin stok maliyeti olmadan verimli çalışmasına katkı sağlıyor.

Dünyadaki üretim ve ticaret merkezlerine, ulaşım için en iyi bağlantıları sağlayan Turkish Cargo, kaliteli hizmet anlayışı ile sunduğu cazip olanakları, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak adına geliştirmeye devam ediyor ve her geçen gün artan lojistik talebe yönelik özel ve pratik çözümler üreterek, bölgesel ticareti geliştiriyor, ihracatçı firmalara destek olmayı sürdürüyor.

Lima Logistics hakkında;

2013 yılında kurulan Lima Logistics, 32 kişilik deneyimli kadrosuyla hava, deniz, kara ve uluslararası hızlı kargo taşımacılığı alanlarında servis veriyor. Kısa sürede hızlı büyüyen Bursa merkezli Lima Logistics, bugün İstanbul, Eskişehir, Bükreş ve Londra ofisleriyle dünyanın her ülkesine taşımacılık yapıyor. Otomotiv, tekstil, makine ve gıda sektörlerine geleneksel taşımacılık dışında operasyonel ve finansal fayda sağlayan Lima Logistics ile ilgili daha geniş bilgiye www.limalogistics.com web adresinden ulaşılabilir.

Turkish Cargo hakkında;

1936 yılında ilk uluslararası hava kargo taşımasını yapan Türk Hava Yolları bugün 329 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile dünyada 303 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. Türk Hava Yolları'nın alt markası olan Turkish Cargo, 2000'li yılların başından bu yana havayolu şirketinin kargo hizmetlerini sürdürmekte. Uluslararası anlamda en hızlı büyüyen ve dünyanın en çok ülkesine hava kargo taşımacılığı sağlayan Turkish Cargo ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishcargo.com.tr web adresinden ulaşılabilir.

Tofaş hakkında;

1968 yılında kurulan Tofaş, Türkiye'nin hem binek otomobil hem de hafif ticari araç üreten tek otomotiv şirketidir. Tofaş'ın sermayesinde, Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) eşit hissedardır. Tofaş, yılda 450 bin araçlık üretim kapasitesi ve 10 bini aşkın çalışanı ile Türkiye'nin üçüncü büyük sanayi kuruluşudur. Fiat Chrysler Automobiles'ın (FCA) dünyadaki üç stratejik üretim merkezinden biri olan Tofaş, aynı zamanda grubun Avrupa'daki ikinci büyük Ar-Ge merkezi konumundadır. Tofaş, Bursa Fabrikası'nda, Fiat Linea ve Egea otomobil modellerinin yanı sıra, Minicargo ve Yeni Doblo projeleri kapsamında Fiat, RAM gibi farklı markalara yapmaktadır. Şirket aynı zamanda iç pazarda yedi markanın (Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep, Maserati, Ferrari) temsilciliğini yürütmektedir. Tofaş ile ilgili daha geniş bilgiye www.tofas.com.tr web adresinden ulaşılabilir.